Jakie nawozy stosuję i dlaczego postawiłem na Canna?

https://www.canna-pl.com/growguideZapraszam Was do obejrzenia kolejnego odcinka – Jakie nawozy stosuję i dlaczego postawiłem na Canna? Całą listę znajdziecie poniżej wraz z kalkulatorem Canna! Robiłem już podobne materiały odnośnie nawożenia w uprawie hydroponicznej i nawozów w uprawie doniczkowej i gruntowej.

Zobacz: Kalkulator dla hodowców Canna

Jakie nawozy stosuję i dlaczego postawiłem na Canna w uprawie glebowej i doniczkowej?

1. Canna Terra Vega – Nawóz używany w fazie wzrostu roślin od pojawienia się drugiego piętra liści właściwych aż do momentu pojawienia się pierwszych pąków kwiatowych.

2. Canna Terra Flores – Nawóz, który stosuję w od pojawienia się pierwszych pąków kwiatowych, a kończę stosować w momencie wybarwiania się pierwszych owoców.

3. Canna RHIZOTONIC – Dodatek, który powoduje maksymalne tempo przyrostu młodych korzeni. Najlepiej działa przy przesadzaniu czy sytuacjach stresowych spowodowanych np. brakiem wody.

4. Canna CalMag Agent – Genialny dodatek przy deficytach wapnia i magnezu. Niezastąpiony produkt przy wspomaganiu produkcji chlorofilu w liściach.

5. Canna PK 13/14 – Ten preparat należy stosować ostrożnie, nie dłużej niż przez 7 dni. Kiedy pojawią się owoce i zaczną nabierać objętości dodajcie PK 13/14 i obserwujcie różnicę.

Jakie nawozy stosuję i dlaczego postawiłem na Canna w uprawie hydroponicznej?

5. Canna Aqua Vega – Podstawowy nawóz azotowy na fazę wegetatywną, na ma sobie równych. W odróżnieniu od uprawy w ziemi, ten nawóz stosuję od pierwszego dnia kiedy zakładam uprawę w pojemniku.

6. Canna Aqua Flores – Analogicznie do Canna Terra Flores, od pojawienia się pierwszych zawiązków pąków kwiatowych odstawiam Aqua Vega i wymieniam roztwór na Aqua Flores aż do wybarwiania się pierwszych owoców.

7. Canna PK 13/14 – Ten preparat dodaję do roztworu na dokładnie 7 dni. Po tych 7 dniach wymieniam roztwór i powracam do Canna Aqua Flores.

8. Canna RHIZOTONIC – W uprawie hydroponicznej stosuję przez cały okres uprawy pamiętając o tym, że ilość dodanego RHIZOTONIC jest zależne od fazy rozwojowego rośliny.

9. Canna CalMag Agent – Tak jak w uprawie konwencjonalnej, stosuję tylko i wyłącznie do oprysku liści co 7 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *